Notebook (โน๊ตบุ๊ค) Acer Aspire3 A315-24P-R70F #NX.KDEST.014 (Pure silver)
Acer Notebook Aspire3 Aspire A315-24P-R70F #NX.KDEST.014
| CPU | AMD Ryzen™ 3 7320U |
| Ram | 16GB LPDDR5 (onboard) |
| Storage | 512GB M.2 NVMe PCIe Gen4 |
| Display | 15.6inch FHD IPS (1920 x 1080) IPS |
| VGA | AMD Radeon™ Graphics |
| OS | Windows 11 Home + Microsoft Office Home & Student 2021 |
| Warranty | 2 Years |
In Stock 1
SKU: 02-01-02-1704
Categories: AMD Ryzen3, Acer, Acer Notebook, CPU AMD, โน๊ตบุ๊ค
Acer Aspire3 A315-24P-R70F #NX.KDEST.014 (Pure silver)
คุณสมบัติสินค้า
| Processor | AMD Ryzen™ 3 7320U quad-core processor (2MB L2 cache, 4MB L3 cache, 2.4GHz up to 4.1GHz) |
| Display | 15.6 inch Full HD (1920 x 1080) IPS, Acer ComfyView™ |
| Memory | RAM 16GB LPDDR5 (onboard) |
| Storage | SSD 512GB M.2 NVMe PCIe Gen4 |
| Graphics | AMD Radeon™ Graphics |
| Operating System | Windows 11 Home + Microsoft Office Home & Student 2021 |
| Camera | 1080p HD Camera with Acer TNR Solution |
| Optical Drive | N/A |
| Port | • 1 x USB Type-C™ port supporting:
– USB 3.2 Gen 2 (up to 10 Gbps) – DisplayPort over USB-C – USB charging 5 V; 3 A – DC-in port 19 V; 45 W • 2 x USB 3.2 Gen 1 • HDMI® 2.1 port with HDCP support • DC-in jack for AC adapter • 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with built-in microphone |
| Wireless | 802.11ax 1X1 wireless LAN, Supports Bluetooth® 5.0 and later |
| Battery | 3-cell battery pack |
| Dimension (W x D x H) | 362.9×237.5x 18.9mm (14.29 x 9.35 x 0.74 inches) with Plastic A Cover |